RAM Mount 18" Long Extension Pole w/2 1" Ball Ends & Double Socket Arm [RAP-BB-230-18-201U]
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
48177
UPC:
Adding to cart… The item has been added
RAM 18" Long Extension Pole with (2 qty) 1" Diameter Ball Ends, and Double Socket Arm
The RAP-BB-230-18-201U consists of a LONG extension pole with (2 qty) 1" diameter ball ends and double socket arm.
Dimensions:
Overall Length (Arm Socket to Ball End): 18"
Pole Length (Ball End to Ball End): 16.75"
Features:
    1. Extension poles are buoyant, will float if dropped in the water
    6. Lifetime warranty
    7. Made in USA
Material:
High Strength Composite
Ball Size:
1" Rubber Ball "B" Size
Note:
The "U" in the part number reflects product packaged in poly bag.
MPN:
RAP-BB-230-18-201U
FeaturedProducts
100% SATISFACTION GUARANTEED